Mavi » Yazarlar » Atilla Gösterişli »  Ak partililerden özür dilerim!

Ak partililerden özür dilerim!

Ak partililerden özür dilerim!

İnsanlar bazen bir takım olayların olumsuz bir şekilde ‘kendisine de’ dokunmaya başladığı anda ‘özeleştiri’ yapma ihtiyacı/zorunluluğunu hissederler. Son günlerde yaşanan olaylar bende bu hissi uyandırdı ve özeleştiri yapmak istiyorum.

Kendimi bugüne kadar hep ‘Ak’ parti zihniyetinden’ uzak tuttum. Bugün ise, ‘durduğum’ yerin yanlış olduğunu anladım ve Ak partililerden özür diliyorum!

Öncelikle, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum… Şehir cenazesine katılmak için; o bölgedeki ‘çocuklara’ danışmış; ‘çocuktan al haberi’ derler ya o kadar ‘uzun boylu’ değil. ‘Değerli’ halka danışsaydınız başınıza nahoş hadiseler gelmeyecekti. En azından bana sorsaydınız sizi uyarabilirdim. Kaldı ki, ‘elini sallayan’ birisine yanak uzatmışsınız; ‘yumruk yedim’ diye bunun feryadını yapıyorsunuz! Ortalığı bu şekilde ‘gerginleştirmenizin’ bir anlamı olsa gerek!...Ben de diğer Ak partililer gibi, Osman amcanın elini öpmek için sıraya girmek istiyorum!

Ak partililerden özür diliyorum; çok arzu ettikleri, bekledikleri gibi ‘illet-zillet’ olmayı beceremediğim için!

Ak partililerden özür diliyorum; çok arzu etmeme karşın hayatımda hiç ‘dolarım’ olmadı... Olsaydı, ben de Milliyetçi arkadaşlarım gibi tasarruflarımı ‘dolar’ üzerinden yaptırır, dolar ‘fırladığı’ zaman Türk lirasına çevirir, para üzerinden rant sağlar, pardon; lirayı korurdum.

Ak partililerden özür diliyorum; bana ‘iş’ bulması için devletin yetkililerine gitmez; ayak basmadığım kaldırım, aşındırmadığım kapı bırakmazdım.

Gençlerimizi hatta çocuklarımızı ‘uyuşturucu’ belasından kurtarmak için, ‘ yetkili ve ilgililerden’ oluşacak olan ‘araştırma komisyonu’ kurulmasını Ak partili Meclis üyeleri engellemişler! Tabii ki doğru bir hareket; ‘yaparsa Ak parti yapar’, niye başka bir partinin güdümünde hareket edelim ki?

Genç bir kız çocuğumuz; tıp eğitimi almak ve Alman vatandaşı olmak istediğini açıklamış… Elbette ki kız öğrencimizi kınıyorum… Hayalin tıp okumak olduğuna göre, "hacamat kongresi" yapılan bir ülke senin için doğru adres değil miydi?  Kaldı ki, ‘derin görüşlü’ bir yazarımız, İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun istismara uğramasını köşesine taşıdı ve  "Enerjimizi çocuklarımızı korumaya yönlendirelim… Ailesi olmadan o yaşta çocuğun sokakta işi neymiş’ diye yazdı. Bu durumdan ürktüğünü söylemezsin umarım!

Memleketimizi bölmeye, insanlarımızı ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya, kindarlaştırmaya niyetli bir güruh var… Ak partili olarak bu kesimi kınıyorum!

Bugüne kadar, karşı tutumum nedeniyle Ak partililerden özür diliyorum! Kendimi affettirmek için Tanrı dağının eteklerinde ‘ulumak’ istiyorum!

Son olarak; bu metni Aziz Nesin’e göndereceğim; benim durumumu bir test etsin bakalım!

Yazar Hakkında

Atilla Gösterişli

Atilla Gösterişli

atilla.gosterisli@hotmail.com