Mavi » Mavi Haberleri » AKP'LERE AÇIK MEKTUP

AKP'LERE AÇIK MEKTUP

AKP'LERE AÇIK MEKTUP

Ekonomik olarak, özgürlükler olarak, hak, hukuk, adalet olarak, vicdan olarak ve en önemlisi insan olarak kendinize ve çevrenize bakın.

Belediyede ve herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar, bu işe AKP partili hüviyeti ile sahip olanlar,  bilumum ihalelerle iş’lerini yürütenler, mevcut yasal ve yasadışı işlerini AKP parti ile kolaylaştıran, çeşitli imtiyazlar ile yolunu bulanlar, yandaş ve yalakalar mektubun muhatabı değillerdir. Çünkü onlar her devrin insanıdırlar. Parti kimlikleri ile işleri yoktur. Bu tipte olanları AKP zaten ‘çantada keklik’ olarak görüyor.

Sözüm; bir nedenle bu partiye sempati duymuş, oy vermiş ama olan bitenden memnun olmayan, insani değerlerini yitirmemiş, demokrasinin Onlar için de, çocukları için de ölümlü bir tek adamın iki dudağı arasından çıkacak sözlerden daha gerekli olduğuna inananlaradır.

Sen, zam’lardan yakınırken, ninelerimiz, analarımız pazar artıklarını toplarken, ucuz ekmek alabilmek için saatlerce kuyruğa girerken, askıda ekmeğin peşinde koşarken; toz kondurmadığınız iktidarınız  “Bizimkisi varlık kuyruğu, eskisi gibi yokluk kuyruğu değil” diyor. Pek ukala olan partiliniz, “Kuru ekmek yiyen aç değildir” diyor. ‘ Porsiyonları küçültün, yapılan zamlar mini mini zam’ diyor. Bu mu Hakk’tan, halktan yana ekonomi, adalet?

Sen, asgari ücrete talim ederken, tabldottaki meyveyi cebine koyup akşam çocuklarına getirirken, ‘rızkımız’ bu deyip kuru ekmeğe talim ederken, toz kondurmadığınız iktidarınız her türlü hırsızlığın, yolsuzluğun içinde servetlerine servet katıyor. Pek ukala olan partiliniz, ‘ Hırsız bizim hırsızımız sorun yok. Yolsuzluğa, hırsızlık demek dinen iftiradır’ diyor. Yetmiyor, hırsızlıkla mücadele etsin diye seçtiğiniz Bakan, kendi Bakanlığını soyuyor. Bu mu Hakk’tan, halktan yana ekonomi, adalet?

Senin, geleceklerini kursunlar, kendi başlarının çarelerine baksın diye yetiştirdiğin, üniversite bitirmiş evlatların, çöp toplamaya, tabak-çanak yıkamaya razı olurken; toz kondurmadığınız iktidarınızın okul yüzü görmemiş evlatları devletin en üst makamlarının koltuklarında kokain çekiyor. Stilistleriniz, güreşçileriniz üçer-beşer, on binlerce maaş alıyor. Pek ukala olan partiliniz, ‘ itibarımızla oynayan şerefsizdir’ diyor. Bu mu Hakk’tan, halktan yana ekonomi, adalet?

Senin, evine bir dilim ekmek girsin diye, tarlasını, bağ’ını/bahçesini ekerek hayat mücadelesi veren amcanın traktörüne haciz gelirken, icraya verilirken; toz kondurmadığınız iktidarınızın devletten milyonlarca kredi alıp ödemeyen iş adamları, zevki sefa içinde, üstelik milletin orasına koymaya kadar terbiyesizlik içinde. Pek ukala olan partiliniz, ‘ memlekete çağ atlatıyoruz’ diyor. Bu mu Hakk’tan, halktan yana ekonomi, adalet?

Senin, evi başına yıkılan depremzede annen, yangında, selde tüm varlığını kaybeden teyzen bir dilim ekmeğe muhtaçken toz kondurmadığınız iktidarınız, haritada yerini bile bilmediğin ülkelere milyon dolarlar gönderiyor. Pek ukala partiliniz de ‘ Biz milletimizin yardımsever duygularına güveniyoruz, IBAN’la para gönderecekler’ diyor. Bu mu Hakk’tan, halktan yana ekonomi, adalet?

Görmüyor musun; senin ölmeni, çocuğunun ölmesini, evinin barkının yanmasını, yıkılmasını, işinin gücünün mahvolmasını, soyulmanı, sürünmeni, zamları, skandalları, rezaletleri “başarı” olarak anlatıyorlar.

Ekonomik olarak, özgürlükler olarak, hak, hukuk, adalet olarak, vicdan olarak ve en önemlisi insan olarak kendinize ve çevrenize bakın.

Hayal ettiğiniz Türkiye bu mu?

29 MART 2024 PDF.pdf
29 MART 2024 PDF.pdf
AKP'LERE AÇIK MEKTUP
29 MART 2024 PDF.pdf