Mavi » Mavi Haberleri » İKİYÜZLÜSÜNÜZ

İKİYÜZLÜSÜNÜZ

İKİYÜZLÜSÜNÜZ

Bu iktidar, halkları aldatan, insanları kandıran bir yönetim biçimi uyguluyor. İnsanları ayırdı, eşitliği yok etti,

Bu iktidar, halkları aldatan, insanları kandıran bir yönetim biçimi uyguluyor. İnsanları ayırdı, eşitliği yok etti, zenginliği yandaşa, kalıcı yoksulluk ve de açlığı soyduğu yurttaşa bıraktı. Tüm bunlara karşın İKİYÜZLÜĞÜ de asla bırakmıyor.

***

Mesela, seni bir keresinde ‘kefen’ giymiş bir keresinde de askeri üniformalı bir şekilde gördüm. Çılgınca bağırıyordun, ‘Reis bizi Afrin’e götür’ diyordun. Cephede savaşmaya pek hevesliydin. Lakin sonrasında askerliğini ‘bedelli’ yaptığın haberi geldi.

***

Mesela, seni bir keresinde ‘ihram’ içinde gördüm. Hac/niyaz içinde dinden-imandan bahsediyordun. Lakin sonrasında, ‘kokain’ (pardon, pudra şekeri olacaktı) çektiğin fotoların basına düştü. Yetmedi, Bakara’yı makaraya sardığını söyledin.

***

Mesela, seni bir keresinde, din’den ötürü vaaz verirken, alkolün kötülüklerinden söz ederken dinledim. Bunun için sokaklarda çok adam dövdüğün, mekan bastığın gazete sayfalarına düştü. Lakin sonrasında alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu haberi geldi.

***

Mesela seni bir keresinde, namustan/ ahlaktan ahkâm kestiğini gördüm. Türban meselesinde en ön saflardaydın. Lakin, sonrasında tarikat yurtlarında sabi’lere tecavüz ettiğin haberleri çığ gibi düştü. Büyüklerinin ‘bir kereden bir şey olmaz’ açıklamalarının ardına saklandın .

***

Mesela, seni bir keresinde ‘iş’i ehline vermek gerekir’ derken duydum. Liyakatin esas olduğundan söz ediyordun. Lakin, sonrasında kara-kucak güreşçiyi bankacı yaptığını, liman yönetimine stilistleri atadığını öğrendim.

***

Mesela, seni bir keresinde gönül sofralarında yoksullarla bir lokma ekmeği paylaştığını gördüm. Lakin, sonrasında, aynı sofralardaki yoksullara, ‘yemek porsiyonlarını küçült’, ‘soğan-ekmek ye’, ‘asfaltları yala’ dedin.

***

Mesela, seni bir keresinde ‘kardeşlik’, ‘hoşgörüden’ bahsederken dinledim. Lakin, sonrasında kardeşlik, hoşgörü hutbesine elinde kılıçla çıktığını gördüm.

***

Şimdi de çıkmış Alper Gezeravcı’dan OY AVCILIĞINA çıktın. Adamı astronot’tan Aktronot’a çevirdiniz.

Bu ne biçim siyaset böyle.

28 MART 2024 PDF.pdf
28 MART 2024 PDF.pdf
İKİYÜZLÜSÜNÜZ
28 MART 2024 PDF.pdf