Mavi » Mavi Haberleri » Dergaz hava kirliliğine el attı

Dergaz hava kirliliğine el attı

Dergaz hava kirliliğine el attı

Düzce’de hava kirliliğinin had safhaya ulaşmasının ardından DERGAZ Şirket Müdürü Ender Onur, doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışma başlattı.

Düzce’de hava kirliliğinin had safhaya ulaşmasının ardından DERGAZ Şirket Müdürü Ender Onur, doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışma başlattı. Ender Onur, doğal gaz için bağlantı bedeline 3 taksit imkanı getirildiğini belirtti. Onur ayrıca, abonelere bir hafta içinde doğal gaz bağlanacağını açıkladı.

Doğal gaz için her türlü imkanın sağlandığını belirten DERGAZ şirket müdürü Ender Onur konuyla alakalı şu bilgileri verdi:

“Düzce’de özellikle kış aylarında hava kirliliğinin hissedilebilir ve ölçümlenebilir şekilde artması, doğal gaz kullanımının faydasını gündeme taşıyor.

Coğrafi yapısı sebebiyle etrafı yüksek dağlarla çevrili çukur bir bölgede bulunan Düzce, sirkülasyonun olmaması nedeniyle hava kirliliğinin en yüksek olduğu iller arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hava kirlilik oranlarının belirlenmesindeki en önemli değişkenlerden olan partikül maddenin çok yüksek olduğu Düzce’de bu oran sene içerisinde standart değerlerin 10 ila 20 kat kadar üzerine çıkabiliyor. Son birkaç haftada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonları verilerine göre, Düzce’de 'Sağlıksız'dan 'Kötü' düzeyine kadar ilerleyen hava kirliliğinin önüne geçmek için en etkili çözüm ise daha temiz enerji kaynaklarını kullanmaya başlamak.

Kömür, LPG ya da fueloil gibi karbon yoğun yakıtlar yerine doğal gaz kullanılmasıyla yüzde 50 daha az karbon salımı sağlanarak şehirlerin havasının hem ölçümlenebilir hem de hissedilebilir şekilde iyileştirilmesine katkı sağlamak mümkün.

Düzce’de temiz bir hava solumak ve daha mavi bir gökyüzüne ulaşmak için doğal gazı yaygınlaştırma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz Şirket Müdürü Ender Onur, “Doğal gaz, ithal kömürle karşılaştırıldığında iki kat daha ekonomik olmasıyla ev ekonomisine dost bir enerji kaynağı olmasının yanında; kömürle ısınan bir daireye göre yüzde 50 daha az karbon salımına neden olarak doğaya da dost bir enerji kaynağı olarak öne çıkıyor. Ekonomik olduğu kadar çevreci bir enerji kaynağı olan doğal gazın tercih edilmesiyle, Türkiye genelinde geçen yıl 33,1 milyon ton karbon salınımının önüne geçildi. Düzce’de de karbon salımının azaltılmasına destek olarak daha temiz ve nefes alınabilir bir gökyüzüne kavuşmamız mümkün. Düzce il merkezi ve ilçelerin neredeyse tamamına yakınına doğal gaz şebekesi ulaştırılmış durumda. Ancak Düzce il merkezinde 17 bin, ilçe genelinde ise 30 bin hane, kapısının önüne kadar gelen doğal gazı kullanmıyor. Vatandaşlarımızı hem kendi konforları için hem de şehrimizin havasının temizlenmesine destek olmak için doğa dostu doğal gaz kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

Başvurunuzdan itibaren 1 hafta içerisinde temiz, konforlu ve ekonomik bir enerji kaynağı doğal gaz konforunu yaşamaya başlayabiliyorsunuz. Üstelik sadece mutfağınızda doğal gaz kullanmak isterseniz, birkaç saatlik bir işlemle ucuz, çevreci, konforlu ve güvenli yakıt doğal gazı mutfağınızda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aksadogalgaz.com.tr adresinde yer alan online randevu sistemini kullanarak, şubelerdeki işlemleriniz için sıra beklemeye gerek kalmadan randevu alabilir; Online İşlemler kanalını kullanarak abonelik ve tarife bilgileri sorgulama, sözleşme başlatma, evrak tamamlama, sözleşme fesih, alacak iade işlemleri, geçici gaz kapatma talebi, sayaç bilgileri, tüketim bilgileri, anlık borç bilgisi hesaplama, fatura oluşturma, randevu, fatura ödeme noktalarını sorgulama, engelli bildirim formu gibi işlemlerinizi şubeye gitmeden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlantı bedeline 3 taksit fırsatı

Doğal gaz, birçok enerji kaynağıyla karşılaştırıldığında önemli oranda avantaj sağlıyor. Mutfakta pişirme ve banyoda sıcak su amacıyla tüp yerine doğal gaz tercih edilmesiyle ortalama 5 kat tasarruf sağlanıyor; üstelik tüp bitti, yemeğim ocakta kaldı derdiniz kalmazken, abonelik ve tesisat maliyeti de yaklaşık 1,5 yılda kendini amorti ediyor. Doğal gaz ithal kömürle karşılaştırıldığında ise iki kat daha ekonomik olmasıyla ev ekonomisine de önemli katkı sağlıyor. Kombi ve kalorifer tesisatı yerine uygun maliyetle doğal gaz sobası kullanımı da alternatif olarak tercih edilebiliyor. Doğal gazlı, konforlu ve ekonomik hayata geçmek isteyen vatandaşlar,

31 Aralık 2020 tarihine kadar Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz müşteri hizmet merkezlerine başvurarak bağlantı bedeline 3 taksit imkânından faydalanabilecek.”

Aksa Doğalgaz Hakkında

Faaliyet alanında yer alan 27 il, 189 ilçe ve beldede yaklaşık 15,7 milyon nüfus, 5,4 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz; Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı konumunda bulunmaktadır. “Şehirler Doğal Gazla Nefes Alıyor” sloganıyla yatırımlarını Türkiye’nin her yerine hızla ulaştırmayı amaçlayan Aksa Doğalgaz, genişleyen dağıtım bölgeleri ve yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.