Mavi » Mavi Haberleri » Kombinada düzenleme

Kombinada düzenleme

Kombinada düzenleme

Merkez hakkında alınan karar doğrultusunda mevcut et kombinası sıkı denetim altında çalıştırılacak, tam donanımlı ve mevzuata uygun

Düzce Belediyesi Et Kombinasında yapılan incelemeler sonucu, mezbahanın ihtiyaçları karşılayamadığı ve yıllık yaklaşık 800 bin TL zarara sebep olduğu tespit edildi. Merkezin yeniden inşası yap-işlet-devret modeli ile yapılacak.

Düzce Belediyesi tarafından işletilen Mergiç Esenköy Mevkiindeki Et Kombinası ve Hayvan Kesim Merkezinde yapılan incelemeler sonrası mevcut sistemle ilgili kurmayları ile görüşen 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkezin mevzuatına uygun şekilde işletilmesi için bilirkişilerden rapor hazırlamalarını istedi. Konu hakkında Düzce merkezde faaliyet gösteren kasaplarla da istişare eden Başkan Özlü, yıllık 800 bin TL'ye kadar maddi zarar altında olduğunu öğrendiği Et Kombinasının düzenlenmesi için talimat verdi. Merkez hakkında alınan karar doğrultusunda mevcut et kombinası sıkı denetim altında çalıştırılacak, tam donanımlı ve mevzuata uygun Et Kombinası inşası ise belediyeye mali bir yük olmadan yap-işlet-devret modeli ile yapılacak. Yapılan açıklamada projenin hazırlık aşamasında olduğu belirtilirken çalışmaların en kısa sürede başlayacağı ifade edildi.