Mavi » Mavi Haberleri » Mavi yazarları ile mutlu gün

Mavi yazarları ile mutlu gün

Mavi yazarları ile mutlu gün

Bir yazının varoluş hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Mehmet Şimşek’in ‘Varşova Hasan’ hikayesi... Bu yazının iki emekçisi var; biri yazıyı ortaya koyan, röportajı yapan Mehmet Şimşek, diğeri de röportaj konuğunu fotoğraflayan Yusuf Darıyerli. Her ikisi de ‘mesleğinde’ kariyerlerini ispatlamış, ‘üstad/usta’ kişiler. Mehmet Şimşek beni aradı ve Varşova Hasan hikayesinin ön notlarını verdi... Düzce’ye gelerek Varşova Hasan ile röportaj yapacağını bildirdi... Üstelik yanında, fotoğraf sanatçısı Yusuf Darıyerli olacaktı. Nasıl gururlandım, mutlu oldum bilemezsiniz... Mahcup da oldum... Çünkü, ‘zamanlarından’ çalınacaktı, yorulacaklardı. Mavi’de yer alacak bir yazı için iki günlerini Düzce’de geçireceklerdi.

Düzce gelişlerinde, görüşmek üzere adres belirledik. Aslında belliydi… Çünkü, herkesin ortak mekanı ‘Mekan’dı.  Haluk Velioğlu, Alev İşler ve Raif Kabagöz’ün Mekan’ı.  ‘Memleketi kurtarmanın’ dışında neler konuşulmadı ki !... Mekan’ın o günkü nöbetçisi Haluk abiydi… Bizi bir güzel de ağırladı. Günü bir fotoğrafla tamamladık.

Sadece şunu belirtebilirim; insana ait duygu ve düşüncelerle yoğrulmak, içinde yaşamak, araştırmak, bilmek ve bunu paylaşmaya can atmak, bundan da mutluluk duymak böyle bir şey işte! Bu insanlar ‘toplum insanı’, ‘aydın’ kişiler. Teşekkür ederim Mehmet Şimşek, Yusuf Darıyerli... İyi ki sizleri tanıyorum.